sprawdzmy, ktore podpaski nie sa warte zaufania

Sprawdźmy, które podpaski NIE są warte zaufania

Wybór środków menstruacyjnych w obecnych czasach jest naprawdę szeroki. Mimo to najczęstszym produktem wybieranym przez kobiety są podpaski. Niestety nadal spotyka nas sytuacja, w której odczuwalny jest dyskomfort z powodu ich złego doboru. Ale czy są sposoby na unikanie niechcianych przecieków i podrażnień? Ten artykuł pokaże, na co zwracać uwagę przy wyborze podpasek oraz jakie inne środki menstruacyjne warto przetestować. Sprawdźmy jak uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Budowa podpaski – czy jest istotna?

Dobre podpaski powinna cechować chłonność i wygoda. Składają się one z czterech warstw: górna, chłonna, filtrująca oraz spodnia. Ta ostatnia jest głównie odpowiedzialna za ewentualne przecieki. Każda kobieta ma inne potrzeby i wymagania, a wszystko to zależy również od obfitości krwawienia. Istnieje kilka powodów uczucia dyskomfortu podczas używania podpasek. W większości odpowiada za to źle dobrana grubość i wielkość do obfitości krwawienia. Przyjrzyjmy się kwestii wchłaniania różnych typów podpasek. Podpaski normalne mają zdolności chłonne do około 8 ml, rodzaj maxi do około 12 ml, a ultra aż do 15 ml. Znając te dane, łatwiej nam określić, jaką wersję wybrać następnym razem.

Branża higieniczna oferuje nam szeroki wybór rodzajów podpasek. Znajdziemy grubsze i cieńsze, naturalne i syntetyczne, te nocne i na dzień oraz ze skrzydłami i bez nich. Obfitość krwawienia zmienia się w ciągu trwania okresu. Dlatego warto wybierać te, które są bardziej chłonne, szczególnie gdy mamy zaplanowane wyjście. Warto zwrócić również uwagę na górną warstwę podpaski, czy jest ona miękka i nie będzie podrażniać naszej skóry. Istotną kwestią jest jej regularna zmiana co około 2-3 godziny.

Naturalne vs sztuczne

Czy w tym przypadku cena ma znaczenie? Podpaski, które mają ekologiczne opakowania i podpisy są zwykle droższe. Jak wszyscy wiemy wyższa cena nie zawsze idzie w parze w jakością, jednak w tym przypadku warto zapłacić trochę więcej. W naturalnych podpaskach ważna jest jakość oraz wyeliminowanie nieprzyjemnych podrażnień związanych z koniecznością ich noszenia podczas miesiączki. Producenci tych produktów dbają, aby były one wyprodukowane z jak największej ilości bawełny, nie zawierały niezdanych substancji zapachowych oraz przede wszystkim nie były bielone chlorem.

Istotną kwestią jest fakt, że producenci nie muszą podawać informacji o produkcji, ani czego wykonana jest podpaska. Warto zwracać uwagę na te, na których podane są te informacje i świadomie wybierać produkty, które mają styczność z wrażliwymi częściami naszego ciała. Naturalne wyroby mają również dobrą wchłanialność i są dostosowane do obfitych miesiączek.

Podpaski oraz inne środki menstruacyjne poddane procesowi bielenia chlorem, mogą zostać zanieczyszczone dioksynami, które mają toksyczne właściwości. Stosowanie nieznanych środków zapachowych w tych produktach sprawia, że stają się one potencjalnymi alergenami. Chłonność podpasek jest ważna, ale nie powinien być to tylko jeden aspekt przekonujący do wyboru podpasek. Maja one bezpośredni kontakt z naszą skórą, więc wybierajmy świadomie.

Rodzaje środków menstruacyjnych

Obecnie oprócz dobrze znanych podpasek i tamponów, są stosowane alternatywne do nich produkty, które dodatkowo są ekologiczne oraz wielorazowe. Warto przetestować inne opcje oraz znaleźć rodzaj produktu idealny do siebie i swoich potrzeb.

Kubeczek menstruacyjny

Kubeczek menstruacyjny, jest alternatywą dla tamponów. Pojemność tych najmniejszych o najmniejszych rozmiarach zaczyna się od około 20 ml. Okres jego wymiany również jest dłuższy, bo jest to od 4 do 8 godzin. Dodatkowo sprawdzi się idealnie, ale osób aktywnych fizycznie.

Majtki menstruacyjne

Majtki menstruacyjne są obiecującą alternatywą dla innych środków. Jest to bielizna wykonana ze specjalnych materiałów, które zapewniają chłonność i wygodę. Są one wielorazowe, dzięki czemu można je wyprać i używać znowu. Wybór fasonów również jest szeroki, więc będą się one nadawać, nawet pod wymagającą garderobę.

Podpaski i wkładki wielorazowe

Podpaski wielorazowe są idealną alternatywą dla środków jednorazowych. Dodatkowo są przeznaczone dla osób z wrażliwą skórą, podatną na odparzenia. Można je wyprać i używać wielokrotnie, co pozwala unikać wyrzucania dodatkowych odpadów. Zapewniają chłonność i są dostępne na rynku w wielu rozmiarach.

Podobne wpisy