5 rzeczy ktore zawsze robisz zle podczas demakijazu

5 rzeczy, które zawsze robisz źle podczas demakijażu – dowiedz się, jakie!

Pielęgnacja twarzy to głośny temat w dzisiejszych czasach. Jesteśmy ciągle otaczani informacjami o nowych produktach i sposobach jej wykonywania. Ale czy zawsze jest czas na wykonywanie wielu etapów pielęgnacji? Czy po ciężkim dniu nie chcemy od razu położyć się do łóżka? W tym artykule dowiemy się, jakie błędy popełnia większość z nas. Jak zmęczenie i zabieganie sprawia, że wykonujemy chaotyczny i szybki demakijaż. A jak wiemy, jest to najważniejszy etap dla zdrowia i wyglądu naszej skóry. Przeczytaj do końca, a poznasz sposób na przyśpieszenie tego procesu.

Zbyt mocne pocieranie twarzy

Brak czasu oraz zmęczenie powodują chęć szybkiego pozbycia się makijażu po całym dniu. Niestety, w pośpiechu zdarza się, że intensywnie pocieramy twarz płatkami kosmetycznymi, co może prowadzić do pojawienia się naczynek krwionośnych, zmarszczek czy utraty elastyczności skóry. Następnym razem, zamiast tego warto dać skórze czas na delikatne oczyszczenie bez nadmiernego nacisku.

Brak dwuetapowego oczyszczania

Skóra po całym dniu w makijażu wymaga dogłębnego oczyszczenia. Nie wystarczy szybkie zmycie makijażu, tylko żelem lub płynem micelarnym. Niestety, często zapominamy o połączeniu tych dwóch kroków, a to prowadzi do wielu negatywnych skutków dla naszej skóry. Aby tego uniknąć, zaleca się dwuetapowy demakijaż. Pierwszy etap polega na wstępnym usunięciu makijażu, a kolejny na dodatkowym oczyszczeniu z resztek zabrudzeń.

Zła temperatura wody

Komu nie zdarzyło się zmywać makijażu pod gorącym prysznicem? Jest to najszybszy sposób na wiele problemów skórnych. Zbyt ciepła woda powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zmywanie naturalnych olejków ze skóry twarzy. Może to prowadzić do pękania naczynek oraz nadmiernego przesuszenia tej okolicy, szczególnie przy cerze skłonnej do tych problemów. Optymalna dla skóry twarzy jest woda letnia, dlatego przy następnym prysznicu pamiętaj o osobnym myciu twarzy w innej temperaturze.

Niedokładne usunięcie makijażu wodoodpornego

Wodoodporne kosmetyki cieszą się dużą popularnością wśród wielu osób ze względu na ich długotrwałość i odporność na różne warunki, zwłaszcza te związane z pogodą. Niestety, często zdarza się, że nie usuwamy ich w pełni i w odpowiedni sposób. Standardowe płyny micelarne często nie są wystarczająco skuteczne i mogą nawet powodować podrażnienia skóry. Zmywanie wodoodpornego makijażu wymaga specjalnego podejścia, aby uniknąć problemów. Najbardziej popularnymi kosmetykami stosowanymi do demakijażu wodoodpornego są płyny dwufazowe oraz mleczka. Obie te opcje mają swoje zalety, ale w niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem mogą być różnego rodzaju oleje do zmywania makijażu.

Pomijanie demakijażu oczu

Obszar, nad którym często skupiamy się zbyt mało i jest dodatkowo jednym z najczęstszych złych nawyków podczas wykonywania demakijażu, to okolice oczu. Jest to bardzo wrażliwe miejsce na naszej twarzy. Często kosmetyki przeznaczone do zmywania makijażu są zbyt mocne dla skóry wokół oczu. W pośpiechu stosujemy ucisk i tarcie, co w połączeniu z nieodpowiednimi kosmetykami może prowadzić do podrażnień oraz wyrywania rzęs. Ważne jest, aby dbać o ten krok demakijażu ze szczególną delikatnością, aby uniknąć różnych problemów. Warto skupić się na dobieraniu kosmetyków specjalnie przeznaczonych do okolic oczu, o łagodnych składnikach.

Demakijaż to niezwykle istotna część pielęgnacji naszej twarzy, jednak każdemu zdarza się popełniać wyżej wymienione błędy, które często są skutkiem pośpiechu. Ale czy istnieje produkt, który może usprawnić zmywanie makijażu? Oczywiście i jest to nic innego, jak olejek do demakijażu, który radzi sobie z każdym makijażem, a do tego można nim w delikatny sposób oczyścić skórę twarzy w szybki sposób. Unikając powyższych 5 błędów, sprawisz, że Twoja cera zyska zdrowy i świetlisty wygląd. Pamiętaj prawidłowy demakijaż to podstawa!

Podobne wpisy