jak podkreślić brwi by nadać wyrazu spojrzeniu

Jak podkreślić brwi by nadać wyrazu spojrzeniu?

Żeby wyglądać atrakcyjnie wiele uwagi w makijażu poświęcamy na dobór kosmetyków kolorowych- pudrów, różów czy brązerów a także skupiamy się na doborze właściwych kolorów cieni do powiek, kolorowych błyszczyków, pomadek czy super wydłużającego tuszu do rzęs. Równie ważne a nawet pokuszę się o stwierdzenie, że najważniejsze dla nadania wyrazu naszej całej twarzy są brwi. Jeśli są umiejętnie podkreślone stanowią piękną oprawę naszych oczu.

Kosmetyki do stylizacji brwi w ostatnim czasie podbijają coraz więcej kobiecych serc, używamy ich coraz chętniej dlatego wachlarz kosmetyków dedykowanych brwiom jest coraz szerszy i z pewnością każdemu uda się znaleźć coś odpowiedniego.

Zanim jednak przejdziemy do kosmetyków warto zadbać o odpowiedni kształt naszych brwi- jeśli mamy wprawę możemy same pozbyć się kilku pojedynczych włosków przy pomocy dobrej pęsety bądź zdać się na kosmetyczkę, która zaproponuje metodę nitkowania brwi czy depilacje woskiem (która wcale nie musi być bolesna).W drogeriach coraz częściej można też spotkać mini depilatory-golarki przeznaczone do usuwania niechcianych włosków, które z pewnością przydadzą się do tych włosków, które rosną pomiędzy brwiami. Jest to gadżet dzięki któremu depilacja będzie znacznie łatwiejsza.

Teraz możemy przejść do kolorowych kosmetyków do brwi. Jednak jak dobrać odpowiedni odcień? Najlepiej wybrać produkt, który kolorystycznie jest najbardziej zbliżony do koloru Twoich włosów na głowie (lub koloru odrostów w przypadku włosów farbowanych). Jeśli natura obdarzyła nas bardzo jasnymi włosami możemy wybrać odcień o ton ciemniejszy. Równie ważna jest tonacja, jeśli włosy są w ciepłej tonacji należy wybierać kosmetyki które mają ciepłe tony i odwrotnie, jeśli kolor naszych włosów jest zimny. Tylko wtedy kolor włosów wraz z brwiami stworzą spójną całość i będą prezentowały się naturalnie.

Kosmetyki do makijażu brwi

  1. Pomady do brwi – są to produkty o konsystencji wosku. Są gęste i mocno napigmentowane, dzięki czemu podkreślenie brwi jest staje się dość proste oraz precyzyjne. Pigment zawarty w pomadzie wypełnia przestrzeń między włoskami, więc nie musimy martwic się o nieestetyczne prześwity i nierównomierne pokrycie brwi kolorem. Formuła pomady jest jedną z najchętniej wybieranych ponieważ jest jedną z prostszych i szybszych metod poprawy wyglądu brwi. Pomada to kosmetyk 2w1 ponieważ po za konturowaniem brwi utrwala włoski.
  2. Dużą popularnością cieszy się klasyczna kredka do brwi – występują w 2 formach czyli temperowane bądź wykręcane. Kredka podobnie jak pomada zapewnia precyzyjność aplikacji i jest trwała. Kredki wykręcane często są już wyprofilowane, czyli skośne, co ułatwia nakładanie produktu. Aplikując produkt zaczynamy od wewnętrznej części brwi, następnie malujemy delikatne kreski zgodnie z kierunkiem wzrostu naszych brwi. Aby uzyskać naturalny efekt, na wykończenie warto przeczesać włoski czystą szczoteczką do brwi.
  3. Cień – najlepiej aplikować go specjalnym, skośnym pędzelkiem. Przy jego pomocy dość łatwo powinny zostać wypełnione miejsca, w których brakuje włosków. Na koniec także przeczesujemy włoski czystą szczoteczką, cień zostaje wtedy równomiernie roztarty (rozprowadzony).
  4. Maskary do brwi – w tym przypadku możemy spotkać się z produktem z kolorem oraz maskarą bezbarwną, w zależności od planowanego efektu nakładamy jej niewielką ilość rozprowadzając po włoskach, delikatnie możemy wypełnić też przestrzenie z ubytkami
  5. Laminacja brwi – staje się coraz bardziej popularna, przy odrobinie wprawy można wykonać ją samodzielnie lub udać do kosmetyczki . Zabieg polega na nałożeniu na brwi kwasu tioglikolowego. Efekt jaki możemy uzyskać dzięki tej metodzie to zmiana ułożenia kierunku włosków – możemy je np. bardziej „ nastroszyć“ przez co będą wyglądały na zagęszczone a zgodnie z panującymi trendami taki efekt jest ostatnio bardzo pożądany. Efekty zabiegu utrzymują się od ok 2-3 tygodni.
  6. Bezbarwne mydełka do brwi – aplikujemy je czystą szczoteczką oraz nadajemy dzięki usztywnieniu włosków pożądany efekt. Brwi wyglądają podobnie jak w przypadku laminacji, jednak efekt utrzymuje się do momentu zmycia kosmetyku.

Warto wypróbować najbardziej kuszącą nas metodę i wprowadzić świeży powiew do rytuału makijażowego. Kosmetyki do pielęgnacji oraz makijażu brwi znajdziemy bez problemu na półkach w drogerii. Niektóre z nich kosztują naprawdę niewiele. Eksperymentowanie z makijażem nie musi być więc kosztowne, natomiast efekty mogą nas bardzo pozytywnie zaskoczyć. Mała rzecz a cieszy – o tym wie każda kobieta. Więc nie pozostaje nic innego jak życzyć udanych zakupów.

mgr kosmetologii Martyna Grzebel

Podobne wpisy